Lifting – metody wykonywania zabiegów

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość elastyny i kolagenu w skórze mocno zmniejsza się, co powoduje, że staje się ona obwisła i ujawniają się na niej zmarszczki. Osoby, które chciałyby zachować młodość na dłużej, mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak same działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Ponadto, nowe metody są mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie opiera się na sile ultradźwięków, które są emitowane przez specjalną maszynę i wnikają w głąb skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technika HIFU może być również wykorzystywana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest wspaniałą metodą zmniejszania cellulitu, blizn i rozstępów. Metoda nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne i jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych substancji czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego unoszą zapadniętą skórę i kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest również wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dobrane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny i nie pokazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się pod skórę lub pod mięśnie, a następnie rozprowadza delikatnym masażem, co daje pożądane oraz trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się 16 miesięcy. Co ważne może również zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest podniesienie skóry, która z czasem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to miejsc takich jak: czoło policzki, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się zbyt ciężka, żeby podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest również to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i zazwyczaj mają one długość około 4 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie technika laserowa jest stale dopracowywana, jest bardziej precyzyjna i znacznie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma na celu natężenie produkcji kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio wpływa również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, aby osiągnąć przewidywany rezultat. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy i szyi ma naprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego czasu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na końcowe rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidoczne, a efekty trwałe.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Medycyna