Autokary – Koszty

przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena

Obecnie autokary wyróżniają się wysoką klasą, w stosunku do potrzeb klientów. Nowoczesne autokary wyposażone są w wiele udogodnień oddziałujących na komfort podróży.

Autokary mają w standardzie ergonomiczne fotele, klimatyzację i toaletę. Zwykle dostępny jest również barek i telewizor. Kolejnymi udogodnieniami są indywidualne nawiewy powietrza i oświetlenie, port USB, gniazdko oraz WiFi.

AUTOKAR W PODRÓŻY

Autokary obsługują w dużej mierze wycieczki krajowe oraz zagraniczne. Szczególnie w przypadku tras zagranicznych trzeba liczyć się z wielogodzinną jazdą, ze względu na to autokary projektuje się z troską o wygodę pasażerów. Autokary w Polsce mają świetne dalekobieżne połączenia w kraju, a także kursują po Europie zachodniej oraz wschodniej. Dalekie trasy wymagają postojów. Dzięki nim podróżujący mogą na chwilę wyjść, rozprostować nogi, zaczerpnąć powietrza, udać się do toalety lub zjeść.

Aby zapewnić absolutny komfort w w podróży możliwa jest obecność pilota, który zatroszczy się o pasażerów, a w trakcie podróży opowie o mijanych miejscach.

WYNAJEM AUTOKARÓW

Wycieczki zagraniczne czy krajowe to nie jedyny cel autokarów. Przewoźnicy zapewniają wynajem autokaru na wyjątkową okazję. Sprawdzają się w potrzebie przetransportowania dużej liczby osób. Wynajem spełni oczekiwania w przypadku imprez okolicznościowych, takich jak wesela, czy wyjazdy rekreacyjne. Dużym popytem cieszą się również przy planowaniu wyjazdów służbowych. Wynajem autokaru to również dobry transport na kolonie, dla wycieczek szkolnych oraz na zawody sporotowe.

BEZPIECZNY AUTOKAR Z DOŚWIADCZONYM KIEROWCĄ

Najważniejszym aspektem, na który stawia wynajem autokarów jest bezpieczeństwo. Co roku zachowuje się dbałość o stan techniczny, wszystkich pojazdów oraz planuje się inwestycje zakupu nowego taboru autokarów. Utrzymanie stosunkowo nowych pojazdów gwarantuje przyjemność podróżowania.

Bardzo dużą zaletą jest to, że wynajem autokaru, to również wynajem kierowcy. Każdy z nich jest odpowiednio wykwalifikowanym pracownikiem, a ich kompetencje potwierdzają cykliczne testy. Zasadnicze są też wykonywane badania zdrowotne, dopuszczające do wykonywania pracy. Selekcję właściwej kadry nazdoruje wybrany kierownik transportu. Oznacza to możliwość wysokiej standaryzacji obsługi klientów, a wynajem autokaru, kojarzył się z najwyższą jakością.

Aby podróż przebiegała bezpiecznie i sprawnie autokary mają wyznaczoną przepisami liczbę kierowców. W ciągu długich tras, kierowcy się wymieniają oraz troszczą się o własny wypoczynek, by móc odpowiedzialnie kierować autokarem. Doświadczenie pracowników przekłada się na doskonałą orientację w terenie i wiedzę na temat zamiennych tras, co skutkuje bezproblemową podróżą.

Obecna technologia oznacza też większą dostępność. To już nie tylko możliwość kupienia biletu, czy wynajmu autokaru online, ale także obserwowania autokarów dzięki GPS. To także jest czynnikiem poprawy bezpieczeństwa.

JAK DOBRZE WBRAĆ AUTOKAR

?

Wybór autokaru powinien zależeć od formy wyjazdu, jego długości i liczby osób. Najprostszym przelicznikiem jest ilość dostępnych miejsc. W przypadku pojazdów wysokopokładowych ich ilość waha się od 36 do 64 miejsc. Autokar niskopokładowy zmieści od 18 do 30 siedzeń. Możliwy jest także wynajem autobusów na wyjazdy z liczbą do 10 pasażerów. Największe autokary piętrowe (od 72 do nawet 94 miejsc) jeżdżą zwykle w międzynarodowe trasy.

Dobrze również poznać stan techniczny wynajmowanego autokaru. Dokumenty dopuszczające autobus do jazdy, są ogólnodostępne. Nie zaszkodzi też rozeznać się, czy posiada wszystkie niezbędne elementy wyposażenia na przykład gaśnicę i apteczkę.

Przydatne mogą okazać się także opinie poprzednich klientów, zamieszczane w internecie.

KOSZTY WYNAJMU AUTOKARU

Tak jak w przypadku doboru autokaru, cena za wynajem zależy jest od kilku czynników. Do rozmiaru autokaru trzeba dodać takie składniki jak liczba kilometrów, miejsce podstawienia autokaru, trasa z uwzględnieniem punktów noclegowych oraz czas pracy kierowcy. Warto pamiętać o zabezpieczeniu drobniejszych wydatków jak opłaty za autostrady czy płatne parkingi. Naturalnie można też liczyć na rabaty. W biznesie turystycznym najlepsze oferty dotyczą wyjazdów planowanych z wyprzedzeniem. Szybka rezerwacja pozwala wydajniej zaplanować podróż. Na rabaty mogą też liczyć stali klienci. Częste korzystanie z usług konkretnych firm, wpływa na możliwość negocjacji cen.

Autokary Toruń