Implanty zębowe

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
Październik 28, 2019

Implanty zębowe

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest obecnie najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i naprawie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany specjalnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba mocowana jest na zawsze i dopasowywana kolorem i teksturą do innych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najodpowiedniejsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Jakiekolwiek ubytki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba występuje ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Dodatkowo powiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, przez co później może dojść do utraty następnych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty stosuje się w przypadku pojedynczych ubytków lub ze względu na walory estetyczne. Braki powodują deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta szczęka, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często niekomfortowe i zawadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest konsultacja u stomatologa, w trakcie której przeprowadza się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie konieczne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Zasadnicze są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Rodzaj implantów zawsze ustala lekarz , a wybór poprzedza konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej używane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długi czas użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Z reguły implant nie powinien być odsłonięty, zdarza się, że dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, nazywane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i mają wyższą odporność na ścieranie oraz wpływ elementów zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są głównie trwałym i solidnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w przypadku źle dopasowanych protez. Nie ma konieczności piłowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Oprócz tego chronią przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu konieczne jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest wiele przeciwwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów odbierają też choroby psychiczne i schorzenia niszczące organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Również choroby jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Prawidłowy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może wystąpić również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wstawienie implantów zębowych to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztów trzeba również wliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i uzależnione od ich typu. Im bardziej odporne i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 300 złotych.

Po przeliczeniu cena pełnego zabiegu sięga od 4,5 do 9 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.