Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii
Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie odrastały ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku metodom. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji odróżnia to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba ponawiać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, które mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do eliminowania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje na równi niewielkie natężenie stałego prądu oraz połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl