Salon medycyny estetycznej – zabiegi laserowe

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje wiele interesujących zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale również kształtują figurę, likwidują cellulit, tłuszcz niechciane owłosienie oraz promują rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które przynoszą wciąż nowsze oraz efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, najnowsze metody sprawiają, że zabiegi są mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Wiele gabinetów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka korzystnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zwykle angażują pracę specjalnych maszyn. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem porządnie regenerującym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej dawane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do włączenia procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania nadają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także eliminują zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy chcieliby pozbyć się nadmiernego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia i opracowane diety. Współczesna technologia pomogła opracować metody, które sprawiają, że komórki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele łatwiej je odessać lub przenieść do wątroby, a stamtąd zazwyczaj wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi zwykle mają także inne pozytywne efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, zminimalizować zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych sposobów formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie wykonanych rolek masuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu tkanki tłuszczowej w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją również sposoby wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te zabiegi nie są inwazyjne i przynoszą zauważalne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie do 40% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej oraz właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne oferują nowoczesne zabiegi laserowe, które wpływają na odmienne obszary ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z właściwie każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego powodu część zabiegów dodatkowo oddziałuje na zwalnianie procesów starzenia. Istnieją też zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Obecne metody liftingujące, wykorzystują innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wszywanych w głębokie warstwy skóry, aby unosiły oraz trzymały konkretne partie skóry.